dsp2016_logo
Programmer's notes

Daj Się Poznać 2016 – Podsumowanie

1 71

Dziś jest ostatni dzień konkursu “Daj Się Poznać 2016″ organizowanego przez Macieja Aniserowicza. Konkursu w którym brałem udział z moim projektem “Smart Lodówka”. Przez 10 tygodni powinienem prowadzić projekt: zarówno kodować jak i pisać o postępach na blogu. I o ile początek był całkiem obiecujący to w międzyczasie pojawiły się inne obowiązki oraz dwa mniejsze (teoretycznie) projekty. Prace nad projektem ciągle trwają i nie uważam go za ukończony ani za porzucony. Tym bardziej, że wśród znajomych pojawiły się pozytywne głosy i chęć implementacji gotowego rozwiązania w swojej lodówce :)

Z całego konkursu żałuję, że nie znalazłem czasu na czytanie wszystkich wybranych blogów ani większego udzielania się w społeczności. Czytając inne podsumowania dowiedziałem się np. o Slacku, gdzie uczestnicy dyskutowali o swoich projektach :) Szkoda, że gdzieś mi to umknęło, bo może udałoby się bardziej zintegrować z koleżankami i kolegami z konkursu.

Chciałbym też wyróżnić kilka blogów, które awansowały w moim Feedly (czytnik RSS online) z jednej z 7 kategorii na jakie podzieliłem uczestników do “Must Read”:

Na koniec podsumowanie stanu projektu “Smart Lodówka”.

Działa :) To najważniejsze. Na chwilę obecną malinka jest podłączona do mojej lodówki i za pomocą sprytnego czujnika otwarcia drzwi monitorowane są zdarzenia: DOOR_OPEN oraz DOOR_CLOSE. Dwie diody LED sygnalizują pracę skryptu: zielona miga jednostajnie a czerwona świeci się tylko gdy są otwarte drzwi. Gdy znajdę chwilę pojawią się wpisy o implementacji i kodzie. A na koniec filmik:

 

#RaspberryPi #SmartLodowka #smart #fridge #DajSiePoznac2016 #IoT

Film zamieszczony przez użytkownika @pawel.kowalik

 

Pozdrawiam i gratuluję wszystkim uczestnikom :)

C.

1 Comment

  1. tomaszjarzynski 2016-06-05 at 00:07 -  Reply

    Dzięki! Czuję się wyróżniony za “must have”.Powodzenia z Twoim projektem lodówkowym :)!

Leave a Reply

DEV

Around Dev

My way of seeing

%d bloggers like this: